WITTE ručni alati
1785. Conrad von der Becke osnovao je fabriku igli 1785. godine u Iserlohn-u, u centralnoj Nemačkoj, a to je ubrzo posle toga preuzeo Johann Hermann Vitte. Tako je postao temelj uspešne istorije VITTE - a sa njom i KIRCHHOFF grupae koja se iz nje razvila.
Stepanov sin, Hermann Vitte, analizirao je brojne proizvodne metode, a zatim promovisao mehanizaciju u porodičnoj firmi koristeći mašine razvijene posebno za WITTE. Za samo nekoliko godina WITTE je ponovo postao jedan od vodećih proizvođača igala i iglica sa količinama od dva miliona igala dnevno. Podaci iz 1855. godine pokazuju da je WITTE zapošljavao 1100-1200 radnika u vreme kada je Stephan Witte osnovao zdravstvenu i dobrobitnu asocijaciju za zaposlene u WITTE 1845., 28 godina pre nego što je Otto von Bismarck, nemački kancelar, uveo zakon koji nameće njihovo stvaranje.
1864. Budući da je svetska potražnja za nemačkim iglama i iglicama zaživela, WITTE je 1864. godine na rubu grada osnovao novu fabriku, koju pokreće isključivo parna snaga sa nadzemnim zupčanicima. 1894 U nastajanju je nova poslovna podela. 1894. godine, na inicijativu Friedricha Kirchhoffa, koji je tokom 15 godina prošao put od pomoćnika službenika do zajedničkog vlasnika kompanije, postavljeno je novo postrojenje za prešanje i bušenje. Zamišljen kao vežba za nadoknadu rizika tokom svetske recesije krajem 19. veka, bio je najveći komercijalni poduhvat preduzet u istoriji kompanije koji se već protekao više od 100 godina. Fabrike za izradu lokomotiva i vagona, rudarska i automobilska industrija prepoznale su prednosti presovanog čeličnog čelika.
WITTE je bio ispred svog vremena i otvorio je vrata profitabilnom poglavlju industrijske tehnologije orijentisane na budućnost. 1914. Izbijanjem Prvog svetskog rata 1914. godine, proizvodnja igli zasnovana na izvozu je propala. Nakon završetka rata, industriji je trebalo neko vreme da se oporavi. Razdoblje izrade igli i iglica efikasno je završilo pojavom odevnih predmeta na mašinama.
Na kraju Drugog svetskog rata, 1945. godine, fabrika štampe WITTE bila je blizu zatvaranja na neko vreme. Međutim, WITTE je dobio dozvolu za proizvodnju osnovnih proizvoda kao što su delovi za mašine za vađenje uglja, delovi vagona za železnice, kolica za građevinske radnike i tiganje za domaćinstvo. Potražnja za iglama i iglicama takođe je ponovo u porastu. Sa mesečnom prodajom do 60 miliona šivaćih igala, igala za potapanje i specijalnih igala za zanat, ovaj tradicionalni proizvodni sektor ušao je u konačno zlatno doba.
Istovremeno, WITTE je proširio asortiman proizvoda na čelične grejne kotlove i radijatore za sisteme centralnog grejanja tople vode i iskoristio dragoceno znanje obučenih proizvođača igala i njegovih mašina i počeo pa proizvodi novi asortiman: odvijači za industriju, zanatstvo.
1955, dr Fritz Kirchhoff predstavio je svog sina, dr Jochen Friedrich Kirchhoff (inžinjering), kao zajedničkog vlasnika kompanije. Nakon 170 godina, posao igle i iglica konačno je zatvoren. Pored poslovanja sa presovanjem lima, u novonastalim poslovnim oblastima ručnih i toplotnih alata i opreme poprimao je sve veći značaj u narednim godinama. Proizvodnja odvijača ubrzo je proširena na više od 1000 različitih proizvoda.
1980. godine WITTE Tools počeo je sa proizvodnjom nastavak za šrafljenje. Sa dnevnom količinom proizvodnje većom od 20 000 odvijača, VITTE je već bio među najvećim proizvođačima u Evropi.
Godine 1986. sve uspešnija divizija WITTE Tools dodala je novi proizvodni pogon u susednom gradu Hagen, sa preko 10 000 m² radnog prostora
Današnja grupa KIRCHHOFF sastoji se od četiri odeljenja: KIRCHHOFF Automotive, KIRCHHOFF Ecotec, KIRCHHOFF Mobiliti i WITTE Tools. Sa 52 fabrike u 16 zemalja i više od 11.000 zaposlenih, KIRCHHOFF grupa može se osvrnuti na nasleđe unazad 230 godina, a istovremeno se raduje stalnom uspehu u budućnosti i daljoj konsolidaciji porodične firme, u skladu svojim sloganom VE.MOVE.FUTURE. |